Leidt de Aof-premie tot massaal bezwaar?
Nieuws
21-10-2025
Cor Overduin
Volgens Cor Overduin is de Aof-premie jarenlang te hoog vastgesteld. Daardoor zou in het Arbeidsongeschiktheidsfonds een enorme reserve zijn ontstaan. Hij startte met Jacob Mook de website Massaalbezwaar.nl voor een collectieve claim.
In dit artikel zetten we zijn standpunten op een rij, inclusief kerncijfers en juridische insteek rond de Aof-premie.
Waarom focussen op de Aof-premie?
Overduin werkte lang binnen loonbelasting en sociale verzekeringen. Hij ziet de Aof-premie als “te veel geld om te laten liggen”. Het Aof hoort volgens hem te functioneren via een omslagstelsel: premies van vandaag financieren uitkeringen van vandaag.
Reserves lopen uit de hand
In de jaarverslagen van UWV ziet Overduin overschotten van 4 tot 6 miljard euro per jaar. Eind 2024 zat er volgens hem al circa 34 miljard euro te veel in het fonds. Een beperkte buffer is logisch, maar hier is volgens Overduin sprake van een “heel vet spaarvarken”. De Aof-premie voedt daarmee een reserve die niet past bij het omslagstelsel.
[....]