Disruptie door AI? Deze bedrijven zetten de juridische sector op z’n kop
De grote AI-productiviteitsexplosie komt er nu echt aan. Dat blijkt de rotsvaste overtuiging onder duizenden bedrijven die door een internationaal team van het Centre for Economic Policy Research werden onderzocht op de effecten van hun AI-gebruik. Het probleem is alleen: dat roepen ze nu eigenlijk al een paar jaar.
De harde cijfers blijven ondertussen kil. De productiviteit bij de onderzochte bedrijven is in drie jaar tijd met gemiddeld 0,29 procent toegenomen. Negen op de tien bedrijven – die zelf dus enthousiast zijn over hun vorderingen aangaande AI-inzet – boeken zelfs helemaal geen productiviteitswinst. Een merkbaar effect op de werkgelegenheid bij de bedrijven vonden de onderzoekers ook al niet. Ondertussen wordt er dit jaar wereldwijd meer dan 500 miljard dollar geïnvesteerd in AI-ontwikkeling, verwacht Goldman Sachs.
Kleine kopgroep
Of de grote massa al daadwerkelijk de vruchten plukt van AI-inzet, valt dus ernstig te betwijfelen. Maar tegelijkertijd is er in bijna elke sector wél een kleine kopgroep die dat wel doet. De juridische sector is daarop geen uitzondering: een klein aantal juridische dienstverleners lijkt AI slimmer en beter te implementeren dan de massa.
[....]